Tekirdağ’da ’Tablet Çocuk’ projesi son 12’ye kaldı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ’Tablet Çocuk’ projesi, Türkiye genelinde yapılan liselerarası proje yarışmasında son 12 proje arasına kaldı..

Tekirdağ’da ’Tablet Çocuk’ projesi son 12’ye kaldı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ’Tablet Çocuk’ projesi, Türkiye genelinde yapılan liselerarası proje yarışmasında son 12 proje arasına kaldı.
Mehmet Akif Anadolu Lisesi öğrencileri finale kalan projelerini Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’a anlattı. Türkiye genelinde liseler arasından yapılan yarışmada son 12 proje arasına kalan ’Tablet Çocuk’ projesi, önümüzdeki günlerde Antalya’da düzenlenecek programda derece arayacak.
Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerinin 5 kız 5 erkek çocuk üzerinde yaptıkları araştırmalarda, erkeklerde tablete olan bağımlılığın daha fazla olduğu sonucu ortaya çıktı. Proje sonuçlarına göre tablet mi çikolata mı tercihinde erkeklerin daha çok tableti, kızların ise daha çok çikolatayı tercih ettiği görüldü.
Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerinin bir diğer projesi de kısa film çalışmasını içeriyor. ’Yap-Boz’ ismini taşıyan filmde hoşgörü konusu işleyen öğrenciler yarışmaya katılmaya hazırlandıkları filmi de Kaymakam Kılıç ile paylaşarak beğenisine sundu.
Öğrencileri başarılarından ötürü kutlayan Kaymakam Kılıç, projede emeği geçenlere de teşekkür etti.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
CHP'DEN İSTİFA ETTİ.  AK PARTİYE GEÇTİ
CHP'DEN İSTİFA ETTİ. AK PARTİYE GEÇTİ