Türkiye’de ilk ’Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millîlik Sempozyumu’ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde, Atatürk Kültür Merkezi’nin desteği ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ortaklaşa, Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millîlik Sempozyumu” 12-13 Nisan 2018 tarihlerinde ÇOMÜ Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek..

Türkiye’de ilk ’Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millîlik Sempozyumu’ Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşiyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde, Atatürk Kültür Merkezi’nin desteği ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ortaklaşa, Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millîlik Sempozyumu” 12-13 Nisan 2018 tarihlerinde ÇOMÜ Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.
Alanında uzman çok sayıda kişiyi bir araya getiren ve Türkiye’de bir ilk olan “Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millîlik Sempozyumu”nda Türkiye Yazarlar Birliği Mütevelli Heyeti Başkanı D. Mehmet Doğan “Yerlilik ve Millîlik Kavramları Üzerine” başlıklı bir açılış konferansı verecek.
Tam bağımsız Türkiye olma hedefi için, her alanda hayata geçirilmesi zorunlu olan “Yerlilik ve Millîlik” kavramlarının birçok boyutu ile ele alınacağı Sempozyum, iki gün sürecek ve altı oturumda gerçekleşecek.
Sempozyumun ilk iki oturumu 12 Nisan 2018 Perşembe günü gerçekleşecek.
Birinci oturumun başkanlığı ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer tarafından yapılacak ve “Yerlilik, Yerellik, Millîlik ve Küreselleşme” kavramlarının kavramsal çerçevesi, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Murat Erol, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Doç. Dr. Emrah Akbaş tarafından çizilecek.
“Türk Sağı ve İslamcılığın Yerlilik ve Millîlik Meselesi” başlıklı ikinci oturum, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan’ın oturum başkanlığı ile yapılacak olup burada “Dinî Çevrelerin Modernleşme ve Yerlilik Gündemi”, “Muhafazakârlık ve Yerlilik”, “Tercüme Hareketleri ve Yerlilik, Millilik”, “Türk Düşüncesinde Merkez Meselesi” konu başlıkları ayrıntıları ile ele alınacak.
13 Nisan 2018 Cuma günü ise üçüncü oturumda “Türk Solunun Yerlilik ve Millîlik Meselesi”, dördüncü oturumda “Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millîlik Refleksi”, beşinci oturumda “Edebiyatta Yerellik, Yerlilik ve Millîlik” ve altıncı oturumda “Maarifte Yerlilik ve Millîlik” konu başlıkları uzmanlar tarafından irdelenecek.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
CHP'DEN İSTİFA ETTİ.  AK PARTİYE GEÇTİ
CHP'DEN İSTİFA ETTİ. AK PARTİYE GEÇTİ