Yarım Kalan Büyükşehir Hizmet Binası İnşaatına Merkezi Hükümetten Önemli Kaynak Aktarımı...

Ödenek yetersizliği nedeniyle yapımı yarıda kalan Büyükşehir hizmet binası inşaatına merkezi Hükümet el attı. İller Bankası aracılığı ile 50 milyon Liralık kaynak belediyenin hesabına geçirilecek.

Yarım Kalan Büyükşehir Hizmet Binası İnşaatına Merkezi Hükümetten Önemli Kaynak Aktarımı...

Ödenek yetersizliği nedeniyle inşaatı yarıda kalan,Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binası için İller Bankası tarafından tahsis edilen 50 milyon lira Büyükşehir Belediyesi hesabına aktarılıyor.

İnşaatın ödenek yetersizliği nedeniyle yarıda kalmasının ardından konuya el atan merkezi hükümet projenin tamamlanması adına kaynak aktarımını harekete geçirerek İller Bankası aracılığı ile 50 milyon Liranın Tekirdağ Büyükşehir hesabına aktarılması için düğmeye basarak belediye hizmet binasının inşaatının devamı adına önemli bir kaynak sunmuş oldu.

Tekirdağ'da önemli polemik konusu olan, CHP kanadının; Yerel yatırımların desteklenmesinde merkezi hükümetin ve Tekirdağ'da AK Partinin gerekli desteğini, yeterli derecede göremiyoruz yakınmalarına ve eleştirilerine karşılık bu kaynak aktarımı cevap niteliği taşırken, söz konusu inşaatın yapımı için daha önceki dönemde aktarılan 30 milyon lira ile birlikte toplamda 80 milyon Lira maddi kaynak aktarılmış oldu.

İller Bankası tarafından sağlanan bu ödeneğin ardından CHP ve belediye kanadından yerel yönetimlere merkezi hükümetin desteğinin gerektiği biçimde sağlanamadığına yönelik eleştirileri dillendirenler başta olmak üzere  kaynağının sağlanmasında önemli rolleri olan Tekirdağ AK Parti il başkanı Cüneyt Yüksel ve Milletvekillerinin konu hakkındaki yapacakları açıklama merak ediliyor.

Kamuoyundaki kanıya göre ise; Merkezi hükümet tarafından, yerel yatırımlar noktasında partizanlıktan öte halka ve Tekirdağ'a hizmet noktasında yıpratıcı, kısır siyasetin güdülmemesini Tekirdağ'ın kazancı olarak değerlendiriliyor. Bazı kesimler bu konu hakkında yaptıkları yorumlarında; AK Parti yerel seçimlerdeki başarısından emin olduğu için, büyükşehir hizmet binasının inşaatının durmasına izin vermedi diyorlar.

büyükşehir hizmet binası iller bankası
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı