YÜKSEL'İN PROJELERİNE TAM DESTEK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Tekirdağ’daki oda başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in tüm projelerine finansal ve arsa desteği sağlanacağının sinyalini verdi.

YÜKSEL'İN PROJELERİNE TAM DESTEK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Tekirdağ’daki oda başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in tüm projelerine finansal ve arsa desteği sağlanacağının sinyalini verdi. Yüksel’in vizyon projelerinin kendisini son derece heyecanlandırdığını ifade eden Albayrak, “Bugün Tekirdağ’da gördüğüm manzara, vatandaşlarımızın önümüzdeki dönem Süleymanpaşa ve Tekirdağ’ın gönül belediyeciliği yönetimine destek verecekleri yönünde. Ben de hepinizin huzurunda Cüneyt başkanıma diyorum ki; (Sen seçil; gerisini düşünme!) Tüm projeler için finansal, yatırımlar için arsa desteği sağlacağız.” Temasları kapsamında akşam saatlerinde, iş adamları ve oda başkanlarının katılımıyla düzenlenen programa katılan Bakan Albayrak, toplantıda çiftçilere de müjde verdi. Ayçiçeği desteklerinin Nisan ayında tüm çiftçilere ödeneceğini kaydeden Bakan Albayrak, seçimlerin ardından Tekirdağ ve Süleymanpaşa için de “kesenin ağzını açacaklarının” mesajını verdi.

  Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü öğle saatlerinde geldiği Süleymanpaşa’da ilk olarak Cumhur İttifakı AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in Cumhuriyet Meydanı’ndaki seçim ofisini ziyaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, burada coşkuyla karşılandı.
   Yüzlerce kişinin tezahüratlarla karşıladığı Bakan Albayrak, seçim ofisinin önünde kurulan platformdan halka seslendi.
   Albayrak, Tekirdağ'ın çok önemli ve güzel bir şehir olduğunu fakat kentin hizmet siyasetinde hep geride kaldığını söyledi.
   Tekirdağ'ın yalan siyasetini tarihe gömüp hizmet siyasetiyle tanışması gerektiğini dile getiren Albayrak, "Tekirdağ, altyapısıyla potansiyeliyle çok önemli bir şehrimiz ama uzun yıllar bütün kaynaklarını çarçur ederek, heba ederek, bu kaynakları halka hizmet etmek için değil, birilerine peşkeş çekmek için kullanarak vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan dağ gibi borçlar yaparak maalesef belediyeleri bu noktaya taşıyan siyasetle karşı karşıya kalmıştır." diye konuştu.
    Bakan Albayrak, Türkiye'de bazı belediyelerin en büyük icraat olarak her mahalleye bir "heykel" yaptıklarını, vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamadığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
    "Bu bir hizmet seçimi, çünkü Türkiye'de halka özellikle birebir dokunan hizmet siyasetinin bir kez daha oylanacağı ve 5 yıl boyunca bunun karşılığının alınacağı bir seçim; ama bugün bakıyoruz, Türkiye'de 25 yıldır, çeyrek asırdır marka olmuş bir belediyecilik, liderlik ekolü var. Cumhurbaşkanımız bunu, çeyrek asır önce Türkiye'yi geliştirecek ve dönüştürecek bir şekilde başlattı. Bugün AK parti belediyelerinin olduğu tüm il ve ilçelerde artık altyapı sorunu diye bir şey kalmamıştır. Belediyecilik hizmeti o kadar yukarıya çıkmış ki, çöp, çamur, çukur artık tarihte."

“HİZMET SEÇİMİ Mİ? BEKA SEÇİMİ Mİ?”
   Bugünlerde "Bu bir hizmet seçimi mi yoksa bir beka seçimi mi?" yönünde tartışma yaşandığını hatırlatan Albayrak, şöyle devam etti:
   "Türkiye'de şuna şahit olduk mu? Belediye başkanı seçildikten sonra devletin imkanlarını, devletin finansal kaynaklarını, devletin sağladığı fiziki tüm altyapı, üstyapı, makineler, şunlar bunlar, kamyonlar, kepçeler, bu imkanları halkına, hemşehrisine, vatandaşına değil de dağa terör örgütlerine, buralara, buraların finanslarına kullanan belediyeler olduğuna şahit olduk mu? Televizyonlarda izledik mi bunu? Çukur eylemlerinde bu makineleri ülkeyi yakıp yıkmak için kullananları gördük mü? Belediye başkanı önemli. Yani yerel siyaset açısından da vatandaşıyla omuz omuza olmalı, terör örgütleriyle omuz omuza değil. 'Ben terör örgütü mensubu değilim.' Tamam olabilir sen terör örgütü mensubu değilsin ama terör örgütü mensubuyla omuz omuza yürüdüğün zaman benim aklıma ecdadımızın güzel bir lafı geliyor. 'Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.', Öyle değil mi? Kim kimle yürüyor buna bakmak lazım.”
  Bakan Albayrak, hizmet siyasetine, ülke geleceği ve bekası noktasında dik duruş sergileyecek bir siyasete destek olmalarını istedi. 
  Konuşmasının ardından Albayrak, partisinin Süleymanpaşa Seçim Ofisi'ni ziyaret etti.
  Cuma namazını Eski Camii'de kılan Albayrak, çıkışta esnafları ziyaret ederek, halkla kucaklaştı.
  Yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet eden Albayrak, hatıra fotoğrafı çektirip taleplerini dinledi.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE EKONOMİYİ KONUŞTU
   Bakan Albayrak, esnaf ziyaretinin ardından Namık Kemal Üniversitesi’nde “Gençlik Buluşması” programına katıldı.  
   Üniversiteli gençlerin sorularını yanıtlayan Albayrak, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulanarak, ekonomi alanında yapılan atılımlardan söz etti.

İŞ DÜNYASININ TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU 
   Bakan Albayrak, temasları kapsamında DES Otel’de düzenlenen programa katıldı.
   İş adamları ve oda başkanlarının katıldığı yemekli toplantıda mali politikalar üzerine açıklamalarda bulunan Albayrak, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“SEN YETER Kİ SEÇİL… GERİSİNİ DÜŞÜNME”
   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konuşması sırasında sık sık Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’e, seçilmesi halinde destek vereceklerinin altını çizdi.    
   Süleymanpaşa’daki ziyaret ve temasları sırasında, halkın önümüzdeki dönem Süleymanpaşa ve Tekirdağ’ın gönül belediyeciliği yönetimine destek olacağını gözlemlediğini kaydeden Albayrak, Başkan Adayı Cüneyt Yüksel’in bu misyonu üstleneceğine olan inancının sonsuz olduğunu ifade etti. 
   Albayrak, Cüneyt Yüksel’in projelerini tek tek incelediğinin altını çizerek, “Şehrin gelişimi ve kalkınmasına yönelik hazırlanan tüm projelerde halkımızın menfaati ve konforu düşünülmüş. Bu yönüyle son derece heyecan duyduğum tüm projelere mali ve yatırımlar için de arsa desteği sağlayacağız.” diye konuştu.

“YATIRIMLARDA ARSA SIKINTISI YAŞANMAYACAK”    
   Bakan Albayrak, Süleymanpaşa’da hayata geçirilecek projeler için arsa sıkıntısının yaşanmayacağına dikkat çekerek, şöyle devam etti: “Yeni sanayi sitesi projesinin yeriyle alakalı Milli Emlak gerekli desteği sağlayacak. Ben de hepinizin huzurunda Cüneyt başkanıma diyorum ki, (Sen seçil; gerisini düşünme; bana bırak.) Tüm projeler için finansal, yatırımlar için arsa desteği sağlacağız.”
    Bakan Albayrak’ın destek sözü, salonda bulunan oda başkanları tarafından uzun süre alkışlandı.  
   Albayrak, toplantının ardından Tekirdağ’dan ayrıldı.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor