Zabıta etiket denetimlerine devam ediyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerine devam ediyor..

Zabıta etiket denetimlerine devam ediyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerine devam ediyor.
6502 sayılı Tüketici Haklarının Korunması Kanunu çerçevesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketlerde etiket, ambalaj kontrolleri, etiket ve kasa fiyatının uygunluğu gibi konularda denetimlerde bulunuldu. Denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Rutin olarak gerçekleştirdiğimiz denetimlerin yanı sıra vatandaşlarımız tarafından gelen yoğun talepler doğrultusunda denetimlerimizi sıklaştırdık. Marketten seçilen bazı genel tüketim ürünlerinin etiket fiyatları ile kasa fiyatlarını karşılaştırdık. Ekiplerimiz fiyatlarda uyuşmazlık olan işletmeler hakkında gerekli yasal işlemleri yaparak Ticaret İl Müdürlüğüne bildiriyor" dedi.

"Vatandaşlarımızdan gelen şikayetler de büyük önem taşıyor"
Başkan Eşkinat, "Rutin denetimlerin yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen şikayetler de büyük önem taşıyor. Duyarlı vatandaşlarımız lütfen bizlere ulaşsınlar. Ekiplerimiz denetimlerine yasalar çerçevesinde devam edecek" ifadelerini kullandı.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI