ZEKİ SEZER SUSKUNLUĞUNU BOZDU ''50 .Yılında Tekirdağspor'un Vebali Sizin Üzerinizde''

Tekirdağspor eski başkanı Zeki Sezer Tekirdağ Net Habere çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ZEKİ SEZER SUSKUNLUĞUNU BOZDU ''50 .Yılında Tekirdağspor'un Vebali Sizin Üzerinizde''
Tekirdağspor bekleneni veremediği saha sonuçlarıyla camiayı üzmeye devam ediyor. Tekirdağspor'da yönetim ve teknik kadro zafiyeti ile birlikte futbolcular üzerinde biriken stres saha sonuçlarına yansıyor.
 
Taraftar ve camia bu kötü gidişe dur denmesini beklerken, yönetim kurulu kendi içinde bir kaç parçaya bölünmüş durumda. Yönetim ve teknik kadro başarısızlığın önüne geçemezken mali yapının neredeyse çökmüş olduğu konusunda birleşen camiada mevcut yönetime güven sorunu yaşandığı gözlerden kaçmıyor.
 
Yönetim zaafiyetinin baş gösterdiği ilk günlerde gerekli tedbirlerin alınmamasını saha sonuçlarının başlıca nedeni olarak gösteren taraftar ve camiada acilen olağanüstü kongreye gidilmesi yeni oluşturulacak listeyle ligin 2. yarısına yönelik hazırlıkların bir an önce yapılması beklentisi yönünde.
 
Sezon başından beri yaşanan olumsuzlukları Tekirdağspor'un eski başkanı Zeki Sezer'e sorduk. Sezer Tekirdağ Net Haber'e yaptığı açıklamalarda önemli konulara değindi. 
 
Zeki Sezer'in çarpıcı açıklamaları ise şöyle;
 
   Kısa zaman önce istifa eden yönetici arkadaşlarımızla bereber takımın bu duruma geleceğini biliyorduk. Başkan ve yönetici arkadaşlara bir çok kere serzenişte bulunduk bizi dinlemediler. Şu an Tekirdağspor gelecekte yaşanacak büyük problemlerden daha iyi durumda. Yönetim acilen bir türlü hesap veremedikleri maddi bilançoyu açıklamak zorunda. Kulübe gelen giden maddi destek ve harcamaları üç yöneticinin dışında kulüb müdürü de dahil bilmemekte. 
 
Gelelim ilk başlara Tekirdağspor Başkanlığından istifaya zorladığım gün yaşanacak problemler ortadaydı. Başkanlığı bırakmam için büyük baskı yapıldı. Ceyhun Erdoğan, İlhan Kıran, Turgay Kartal bizlere o gün söyledikleri aynen şu şekilde istifa etmelisin çünkü bu kulüpte sen başkan olduğun sürece yardım yapılmayacak. Üç yönetici istifamın ardından ilk gelecek maddi destekle biz takımı sahaya çıkarır çıkarmaz olağanüstü kongreye gider yönetim değişikliği ile gelecek başkana bırakırız sözü verdiler. 
 
Başkanlıktan istifa ettirdiler tabiki bu 3 yönetici arkadaşların samimiyetine inandım. Beni param gelmedi diye yalancılıkla suçladınız keşke o açıklamayı yapmasaydım. Yinede sezon başında üstüme düşen görevi layikitle yerine getirdiğime inanıyorum.  Başkanlığa devam etseydim bundan daha iyi durumda olurduk o ayrı mesele. Neden mi kuruş maddi destek almayarak teknik direktör Ali Nail Durmuş ve futbolcuların hepsinin anlaşmaları benim döneminde yapıldı. Üstelik o günlerde 90 Bin TL cebimden harcama yaparak ve 200 bin TL sponsor bularak 20 Bin TL'lik 4 adet sıralı çeki kulübe yani yeni yönetime teslim ettim federasyondan yatan paraların kuruşuna dokunmayarak kulübün vergi ve sigorta yapılandırmalarını gerçekleştirdim Tekirdağ'a gelen yaklaşık elli futbolcunun bir hafta yemek ve konaklama masraflarını cebinden üstlendim takımı cebimden Nevşehir'e kampa gönderdim. Yatsınlar kalksınlar çamur atacaklarına bana dua etsinler.  
 
Yönetimi kendi menfaatleriniz için ikiye böldünüz adama sorarlar siz ne yaptınız cebinizden nakit kaç para harcadınız şahsi deplasman masraflarınız bile kulübe yapılan yardımlarından karşılanıyor. Beni istifa zorlarken atıp tuttuğunuz istifa etsin Mustaya Yel, Ekrem Eşkinat, Kadir Albayrak maddi destek vermek için bekliyor sözlerine ne oldu. Tabiki Koca bir FOS çıktı.
 
Kulübün federasyon gelirlerine temlik koydurdunuz. Bunları neden basına ve kamuoyuna açıklamıyorsunuz. Mali bilancoyu müdürlüğe dilekçe vererek isteyen yöneticilere neden geri dönüş yapmıyorsunuz. Yöneticilerle benim dönemimde her hafta yaptığımız toplantıları yapmıyorsunuz.  Kendi aldığınız kararların altına imza atacak yöneticileri bulup ikna etmek için kapı kapı dolaşıyorsunuz.
 
Sağdan soldan para toplayarak ve bu toplanan paraların miktarını kimse bilmezken, kulübü ne kadar borç batağına soktuğunuzu yöneticilere açıklamayarak daha nereye kadar devam etmeye kararlısınız. 50 yıllık Tekirdağspor'un vebali sizin üzerinizde. Bu kulüb sahipsiz kalacak diye korkmayın. 
 
Deniz bitti kara göründü kendinizi toparlayıp acilen olağanüstü kongreye gidin eğer kongrede kulübe yeni başkan adayı çıkmazsa en azından aklanmış olur seçilmiş başkan olarak sevdiğiniz koltuklara geri dönersiniz. dedi 
 
    
Tekirdağspor
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı