DOLAR 18,8157 0.01%
EURO 20,5170 0.28%
ALTIN 1.166,440,04
BITCOIN 435208-0,07%
Tekirdağ

AZ BULUTLU

18:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Siyaset ve İstihbarat… Siyasetçi ve İstihbaratçı… Sen, Ben ve Hepimiz.

ABONE OL
11 Nisan 2018 09:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

21. Yüz Yıl Siyaseti … diye yeni bir kavram ortaya koymanın gereği var mı? Kavram kargaşaları yüzünden belini onlarca yıldır doğrultamayan bizler için hiç gereği yok.

Siyaset kurumu ve siyasetçi dünyanın bütünü göz önüne alındığında tümüyle tek bir sistemin biçimlendirmesi altına alınmış durumda. Siyaset kurumu ve siyasetçi teslimiyet içinde!…

Legal veya illegal İSTİHBARAT herkesin ellerini havaya kaldırtmış, herkesi teslim almışken dünyada başta ABD olmak üzere diğerlerinin tümü İSTİHBARAT örgütleri tarafından yönetilir hale geldi.

Bir çok ülke liderine bakın.İstihbarat kökenlidirler. Hatta bazıları hala daha bu bağlarını koparmamışlardır. Merkel, Putin başta ilk aklımıza gelenler arasında. Hatta Azerbaycan devlet başkanı Aliyev babadan, KGB nin üst düzey yönetim kadrosundan Haydar Aliyev’in oğlu olarak sehanededir. İstihbarat kökenli olmayanlar ülke İSTİHBARAT KURUMLARINI ZORUNLU OLARAK DİREK KENDİLERİNE BAĞLAMIŞLARDIR!

İki yıl önce yazdığım bir yazımda; Dünya siyasetinin istihbarat kuruluşları tarafından belirlendiğini ve savaşların adının İSTİHBARAT SAVAŞLARI! olduğunu yazmıştım. 

 Eski siyasetçiler, eski siyaset adamları diye boşuna iç geçirmeye gerek yok…. ”ALEM BUYSA KRAL OLMAKTAN BAŞKA SEÇENEK KALMAMIŞ. ”diyerek romantizmden alel acele sıyrılarak gerçek dünyaya dönüş yapmanın zamanıdır.

Antikacı naifliği ile, koleksiyoncu hinliği arasında sıkışmamak gerekli.

” YENİ DÜNYA DÜZENİ’‘ safsatası, yutturmacası… Yok öyle yeni, meni düzen. Aynı tas aynı hamam diyen düzen belirleyicileri bizleri aynı hamamda yıkamayı sürdürmenin peşindeler. 

Karşılığını alıyorlar mı? Almaz olurlar mı, buçuk koyarak tam alıyorlar. Kahramanlıkla hainlik arasındaki kıldan ince çizgide gidip gelen milyonlarcamız onlar için tarladan ibaret. Ekip, ekip biçmekle bitmiyor. HAİN! dediğimizde ne anladığımız çok önemli…

BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YIL YAŞASIN!… 

Hainliği tavana taşıyan, bilinçsizce, farkında olmadan sevk eden lafı bize ”atasözü” olarak ilk kim demişse BAŞ DÜŞMANIMIZ oymuş ama biz farkına varmamışız.

Siyasetçi dediğimizde ne anladığımızı düşünelim. Seçilmiş Milletvekili mi, belediye başkanları, parti başkanları mı? Sadece o kadarla sınırlı değil. 

İstihbaratçı dediğimizde filmlerdeki tipler veya bilindik ajanlar mı aklımıza gelmeli. 

Hepimiz, siyasetçi, hepimiz istihbaratçı değilmiyiz?

Dedikodu, gözlerin, kulakların açık olduğu mahalle, iş yeri hatta aile içi ilişkiler takibi, onların yayılmasını sağlamak, kulaktan kulağa bunları fısıldamak ne olıuyor? hepimizin içine birer İSTİHBARATÇI kaçmamış mı?

Eşimize, babamıza, iş yerinde bir üstümüze, miras işlerinde akrabalarımıza, çocuklarımıza karşı dahi yürüttüğümüz eylemler bütününe bakınca; Hepimizin içinde birer SİYASETÇİ kaçmamış mı?

İşte dünya da tam böyle bir alem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.